Domů Sport Talentovaný Hrabanec na olympiádě. Ani ve snu by mě nenapadlo že zde...

Talentovaný Hrabanec na olympiádě. Ani ve snu by mě nenapadlo že zde budu moci skejtovat

Mladý 28letý Maxim Hrabanec se skejtem procestoval skoro celý svět a postupně všude okoukával cizí triky. Nejlepší český skateboardista nyní přemýšlí, zda se mu povede kvalifikovat na tokijskou olympiádu.

V říjnu se Maxim na pražské Štvanici zúčastnil mistrovství republiky ve skateboardingu. Jednalo se o jediný velký závod letošní sezony. Tento mladý muž se zde radoval již ze svého šestého domácího titulu.

„Byl to jediný závod v tomto roce, který měl dlouhodobější váhu a šlo o něco pořádného. Mohli jsme zde sbírat body do olympijského žebříčku. Týden před akcí se ještě ani nevědělo, zda se závod pojede nebo nepojede. Přitom ta největší příprava má začít tak zhruba ten týden před.“ řekla v rozhovoru česká skateboardingová hvězda.

Hrabanec si zapsal 3300 bodů do olympijské kvalifikace, ze které se probojuje pouze 20 nejlepších závodníků na tokijskou olympiádu. „Myslím si, že kdybych měl popsat celý systém kvalifikace, budeme tady hodně dlouho, zkusím to zjednodušit. Do Tokia se probojuje 20 lidí, vtipné ale je, že kvalifikační závody se nestihly odjet a byly před olympiádou zrušeny, takže vlastně nevíme na čem jsme a co se bude počítat,“ popsal osmadvacetiletý jezdec, který se živí závoděním a vlastním obchodem se skejty.

Svůj výlet do Číny popsal Maxim jako velké dobrodružství. Prozradil, že lidé v této zemi skateboarding neznali a bylo to pro ně něco nového. Lidé ho obklopovali a fandili mu. Dokonce policie zastavila auto, aby si Maxim mohl svůj trik vesele dodělat. Co myslíte, prošlo by mu to i u nás?

Předchozí článekKonec slavných MotoGP? Spolek si žádá 100 miliónu na opravu dráhy, nikdo ale peníze nemá
Další článekAroganci na první místě. Žondra, který nedávno napadl slavnou tenistku Kvitovou podává ústavní stížnost