Domů Sport Aroganci na první místě. Žondra, který nedávno napadl slavnou tenistku Kvitovou podává...

Aroganci na první místě. Žondra, který nedávno napadl slavnou tenistku Kvitovou podává ústavní stížnost

Radim Žondra si po útoku na Petru Kvitovou odpykává jedenáctiletý strest, ale nevzdává se. Podal totiž ústavní stížnost. Informaci potvrdila mluvčí Ústavního soudu Miroslava Sedláčková.

Již v říjnu podal odsouzený stížnost, o které zatím nebylo rozhodnuto. Většinu takovýchto podnětů však soudci odmítají.

Útok na Petru Kvitovou se stal v prosinci před čtyřmi lety v jejím bytě v Prostějově. Dvojnásobná wimbledonská vítězka vyvázla s vážným poraněním levé ruky a několik měsíců si nemohla zahrát. Mluvilo se i o předčasném ukončení kariéry. Lékaři ale po zdlouhavé operaci ruku zachránili a nyní je Petra opět na kurtu a drží se v elitní desítce žebříku WTA.

Viník svou vinu od začátku popíral, ale soudy neobalamutil. U soudu v Brně nejdřív dostal osmiletý trest. Olomoucký vrchní soud jej později zvýšil díky souhrnu dalších činů na 11 let za mřížemi.

Žondra se k Petře do bytu dostal jako pod záminkou revize kotle. „Chtěl, ať zapnu teplou vodu, a v tu chvíli jsem měla nůž na krku. Popadla jsem ho a chytila ho oběma ruka, levou rukou jsem objala i čepel. Vyhákla jsem se, upadla a všude byla krev. Mobil jsem měla na koberci a snažila jsem se ho nahmatat, on se ho snažil oddálit,“ popsala podrobně Petra.

„Slečně Kvitové bych vzkázal, že zničila můj život, i když ví, že jsem jí nic neudělal. Nechápu, jak tomuto může přihlížet. Budu se bránit, protože jsem nevinný,“ řekl rozzuřený Radim Žondra.

Předchozí článekTalentovaný Hrabanec na olympiádě. Ani ve snu by mě nenapadlo že zde budu moci skejtovat
Další článekMáte doma staré palety, nebo pneumatiku? Zahradní vychytávka, jak si vytvořit například zahradní houpačku