Domů Kreativita Armani Silva dělá dobrý skutek. Recykluje staré pneumatiky z pneuservisu a vytváří...

Armani Silva dělá dobrý skutek. Recykluje staré pneumatiky z pneuservisu a vytváří pelíšky pro pejsky a kočky

Mladý brazilský umělec dva roky zpět přemýšlel, jakým způsobem pomoci naší planetě. Přišel na skvělý nápad, co dělat se starými pneumatikami, které běžně nachází na ulici. Začal z nich vyrábět pelíšky pro psy a kočky. Amarildo díky tomuto projektu spojil dvě věci, které vždy miloval a tím je láska ke zvířatům a řemeslná práce.

Amarildo vyřešil problém odpadu v ulicích velice kreativním způsobem. Pustil se do originální recyklace vyřazených pneumatik, které se v brazilských ulicích válely úplně všude. Při vycházce si všiml toulavých psů, kteří ve starých pneumatikách odpočívají a spí. A právě v tuto chvíli se mu hlavou začala honit myšlenka, jakých způsobem dá pneumatikám novou funkci.

Pohodlné pelíšky

Netrvalo dlouho a umělec Amarildo se pustil do proměny starých pneumatik na pohodlné a originální pelíšky pro domácí zvířata. Pneumatiku nejdříve ořeže, umyje a nalakuje veselými barvami. Lidé si také často přejí na pelíšek napsat jméno zvířátka, pro kterého je místo určené. To pro mladého brazilce není vůbec žádný problém. Poté už pelíšek pouze vyplní měkkou podestýlkou a veselým polštářkem.

Posbírané pneumatiky skladuje ve svém domě

Amerildo si ve svém domě vyhradil jednu místnost, která je určena pouze na pneumatiky posbírané po městě. Jde vidět, že ho jeho koníček opravdu naplňuje. Ještě aby ne, když dokáže z nepotřebné věci, kterou ostatní pohodí po ulici udělat parádní dílo.

Pelíšky však nejsou to jediné, co tento mladý muž vyrábí. Pustil se totiž i do výroby maxi květináčů, ve kterých můžete pěstovat okrasné rostliny. Květináče vynikají svým originálním tvarem a pestrými barvami.

Předchozí článekPijete rádi kávu a vyhazujete kapsle? Dáme vám originální tip jak si za použití kávové kapsle vyrobit moderní náramek
Další článekRádi se inspirujete? Máme pro vás jednoduchý návod, jak si vyrobit domácí lapač snů