Domů Kreativita Máte doma staré struhadlo? Ukážeme Vám naše tipy a triky jak ho...

Máte doma staré struhadlo? Ukážeme Vám naše tipy a triky jak ho využít na maximum

Je náročné pracovat s vašim starým struhadlem, protože už je tupé? Máte v plánu ho vyhodit a pořídit si nové? Co takhle mu dát ještě druhou šanci a udělat si z něj ozdobu bytu? Pozorně si prohlédněte, co se dá z vyřazeného struhadla vyrobit.

Stojánek na šperky

Tohle se snad nedá použít ani jako návod. Struhadlo stačí místo do kuchyně postavit do ložnice a ualaa, stojánek na šperky je hotov. Pokud budete chtít, struhadlo ještě můžete natřít nějakou veselejší barvičkou, i když i ve své původní stříbrné barvě udělá určitě také spoustu parády. Výhodou tohoto stojánku je, že se na něj vleze spousta náušnic.

Váza na suché květy

Pokud máte v plánu vytvořit něco nadčasového, zkuste ze starého struhadla vytvořit vázu na suché květy. K tomuto dílu vám bude stačit pouze skoba, struhadlo a květy na zaplnění. Pokud jich umístíte hodně, nepropadnou. Tento výtvor ve své finální verzi vypadá naprosto báječně.

Stojan na tužky

Struhadlo můžeme nejen pověsit na zeď, posloužit může i pro odkládání pastelek. Při tomto výtvoru budeme potřebovat karton, který ručně umístíme na dolní stranu. Dejte ho tam svrchu a pomalu ho vmáčkněte dolů. Tímto postupem vytvoříte dno, které pastelky udrží a nepropadnou na zem.

Stínítko pro čajovou svíčku

Ze starého struhadla se dá také vytvořit stylový svícen. Světlo bude skrze dírky ve struhadle temnější, dodá tak vaší kuchyni venkovský vzhled. Ať už tento svícínek postavíte na okno, nebo doprostřed stolu, rozhodně udělá spoustu parády. Oživit ho můžete třeba větvičkami, které kolem něj rozprostřete.

Předchozí článekRádi se inspirujete? Máme pro vás jednoduchý návod, jak si vyrobit domácí lapač snů