Domů Krása Co je důležité vědět o procesu tetování? Jednoduché tipy a triky jak...

Co je důležité vědět o procesu tetování? Jednoduché tipy a triky jak se připravit po procesu tetování

Rozhodli jste se, že si necháte dát tetování, ale nevíte, jak to funguje a co dělat po procesu? Přečtěte si pár našich užitečných rad.

Váš tatér by si jako první měl umýt ruce, nasadit rukavice, otevřít si před vámi jehly a inkousty. Měl by vám také vyčistit část těla, kde se bude tetovat, přiloží šablonu, natře troškou vazelíny a hurá do toho! Pokud jste nervózní, řekněte to tatérovi. Klidně se jim svěřte, že máte lehce strach. Správný tatér se vás bude snažit zabavit, mluvit s vámi po celou dobu procesu a vy ani nebudete vědět, že se vám na vámi vybraném místě kreslí dílo.

Strach je pouze ve vaší hlavě. Ano, tetování sice bolí, ale rozhodně se to dá přežít. Vůbec nad tím nepřemýšlejte. Akorát se sami vystrašíte. Tetování si nechávají dělat i mladé holky a vydrží vše bez jediné slzičky, tak to určitě dokážete i vy!

!!TIP PRO VÁS: Pokud se pak hodláte ke svému tatérovi vrátit, nechejte mu dýško. Rozhodně si vás zapamatuje!!

Co až budu mít po zákroku?

Dostanete od tatéra určité instrukce, které nezanedbávejte! Přeci nechcete dostat infekci.

Minimálně 2 hodiny po dokončení tetování si nechejte místo zabandážované. Z nějakého důvodu to tam přeci je, žejo? Pomáhá proti vniku bakterií do této čerstvé rány. Pokud váš tatér použil alobal či nějakou jinou plastovou náhražku, tak ji můžete sundat už doma, protože po delší době pokožku akorát tak vysušuje.

Čištění tetování je důležité. Použijte vlažnou vodu a antibakteriální mýdlo. Rozhodně neponořujte tetování pod vodu. Tím je myšleno na delší dobu! Jemně poté tetování usušte, nedrhněte silou!

Používání krému je velice důležité, proto na něj nezapomínejte. Pomáhá k urychlení hojení a odpadávání stroupků. Stroupky rozhodně neodtrhávejte, nechte je samovolně odpadnout.

Předchozí článekCo všechno by jste měli vědět před prvním tetováním? Na co se připravit a na co si dát pozor?
Další článekOslava silvestra pod královským Buchlovem. Nejkrásnější místo kde můžete prožít silvestra s celou rodinou