Domů Sport Konec slavných MotoGP? Spolek si žádá 100 miliónu na opravu dráhy, nikdo...

Konec slavných MotoGP? Spolek si žádá 100 miliónu na opravu dráhy, nikdo ale peníze nemá

Spolek města a kraje pořádající motocyklovou GrandPrix v Brně žádá od ministerstva pro místní rozvoj finanční pomoc na opravu dráhy Masarykova okruhu, která by se měla pohybovat kolem 100 milionů korun. Nepřispěje-li ministerstvo dostatečné prostředky, další rok se závody mistrovství světa nepojedou, řekla primátorka Brna Markéta Vaňková. Podle Vaňkové kraj ani město požadované finance na opravu dráhy nemá.

Spolek měl s Dornou smlouvu na uspořádání pěti ročníků. Tento rok se uskutečnil pátý. Tento rok však bez přítomnosti diváků za snížený poplatek. Z původních 110 milionů, klesl na 27milionů korun s tím, že příští rok se pojede i s diváky za 162 milionů korun. Dorna má jako podmínku opravení dráhy Masarykova okruhu, který vlastní Autodrom Brno. Na dráhu si tento rok jezdci stěžovali.

Pokud však prostředky na opravu ministerstvo neposkytne, závody další rok budou s technických důvodů zrušeny. Podle Markéty Vaňkové však situace nevylučuje další jednání o nové pětileté smlouvě od roku 2022. „Zásadním předpokladem je však výrazné zlepšení stavu celé tuzemské ekonomiky, na kterou jsou navázané daňové příjmy města.,“ dodala.

Jan Grolich jakožto nový jihomoravský hejtman už minulý týden po zasedání zastupitelstva řekl, že pokud se za akci nepostaví, stát připraví Českou republiku o tyto motocyklové závody.

Předchozí článekKonec raketového muže. Při tréninku tragicky zemřel slavný raketový muž.
Další článekTalentovaný Hrabanec na olympiádě. Ani ve snu by mě nenapadlo že zde budu moci skejtovat